ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΥΣΕΙΣ “ΕΝΔΟΔΟΝΤΟΛΟΓΙΑ” ΚΑΙ “ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΒΙΟΫΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΣΤΗΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ” ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΜΕ ΤΙΤΛΟ:  Εφαρμοσμένες και Κλινικές Οδοντιατρικές Επιστήμες

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΜΕ ΤΙΤΛΟ:  Εφαρμοσμένες και Κλινικές Οδοντιατρικές Επιστήμες

στις ειδικεύσεις:

1. Ενδοδοντολογία

2. Εφαρμογές βιοϋλικών και ψηφιακών τεχνολογιών στην Οδοντιατρική

ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2021-22

Το Τμήμα Οδοντιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του Α.Π.Θ. προτίθεται να οργανώσει και να λειτουργήσει από το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022  Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών  με τίτλο “Εφαρμοσμένες και Κλινικές Οδοντιατρικές Επιστήμες”

στις ειδικεύσεις

1. Ενδοδοντολογία  και

2.  Εφαρμογές βιοϋλικών και ψηφιακών τεχνολογιών στην Οδοντιατρική

και απευθύνει ανοιχτή πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση   10 θέσεων κατά ανώτατο όριο  μεταπτυχιακών φοιτητών/τριων.  (6 θέσεις κατά ανώτατο όριο για την ειδίκευση “Ενδοδοντολογία”και 4 θέσεις κατά ανώτατο όριο για την ειδίκευση “Εφαρμοσμένες και Κλινικές Οδοντιατρικές Επιστήμες”)