Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος_ΠΜΣ “Εφαρμοσμένες και Κλινικές Οδοντιατρικές Επιστήμες”_2022-23

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣΣ

ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

TMHMA ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ

ΠΜΣ Εφαρμοσμένες και Κλινικές Οδοντιατρικές Επιστήμες / Applied and Clinical Dental Sciences_2022-23

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Το Τμήμα Οδοντιατρικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης διοργανώνει για το ακαδημαϊκό έτος 2022-23 Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών ” Εφαρμοσμένες και Κλινικές Οδοντιατρικές Επιστήμες / Applied and Clinical Dental Sciences ” στις ακόλουθες Ειδικεύσεις:

1. Ενδοδοντολογία

2. Εφαρμογές Βιοϋλικών και Ψηφιακών Τεχνολογιών στην Οδοντιατρική

Πληροφορίες αναλυτικά θα βρείτε στην Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος.

Η υποβολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος θα πρέπει να υποβληθεί ηλεκτρονικά ( olgampika@dent.auth.gr) και έντυπα με συστημένη ταχυδρομική αποστολή στη Γραμματεία του Τμήματος, στη διεύθυνση:

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

ΤΜΗΜΑ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥΠΟΛΗ, ΤΚ. 541 24, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

με την ένδειξη :

Για το Π.Μ.Σ   «Εφαρμοσμένες και Κλινικές Οδοντιατρικές Επιστήμες»

Ειδίκευση: ……………………………………………………………………………………

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος θα γίνει δεκτή μέχρι τις 31 Αυγούστου 2022 (31/08/2022)

Επισημαίνεται προς τους ενδιαφερόμενους ότι, η παρούσα πρόσκληση ενδιαφέροντος έχει ενημερωτικό χαρακτήρα. Αναμένεται η έκδοση του σχετικού ΦΕΚ τροποποίησης  του μεταπτυχιακού προγράμματος, που αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για την προκήρυξη του μεταπτυχιακού προγράμματος σύμφωνα με τα αναφερόμενα στην παρούσα πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

Συγκεκριμένα, μετά τη δημοσίευση τροποποίησης του Προγράμματος στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης, θα υπάρξει προκήρυξη του μεταπτυχιακού προγράμματος και πρόσκληση προς όλους τους ενδιαφερόμενους για την κατάθεση αιτήσεων.

Συνημμένα: