ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΛΟΙΜΩΞΕΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ 27/5/2021

Μετά την τροποποίηση των διαδικασιών διαγνωστικού ελέγχου, η Επιτροπή ενημερώνει ότι διαπιστώθηκε σταδιακό άνοιγμα των ΑΜΚΑ των δικαιούχων φοιτητών α’ και β’ κύκλων σπουδών.

Οι φοιτητές θα πρέπει να ελέγχουν καθημερινά στα φαρμακεία εάν δικαιούνται με βάση το ΑΜΚΑ τους την δωρεάν προμήθεια των αυτοδιαγνωστικών τεστ.

Το αποτέλεσμα του τεστ δηλώνεται στην πλατφόρμα self-testing.gov.gr, έχει εβδομαδιαία ισχύ και επιδεικνύεται έντυπα ή ηλεκτρονικά στην είσοδο της Σχολής.

Σε περίπτωση αδυναμίας προμήθειας των τεστ, οι φοιτητές θα υποβάλλονται σε μοριακό έλεγχο σάλιου κάθε Δευτέρα μετά από δήλωση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο mgouliot@dent.auth.gr, που θα πρέπει να αποστέλλεται μέχρι την προηγούμενη ημέρα (Κυριακή).

Η συλλογή των δειγμάτων θα διενεργείται εκτός του κτιρίου, στη σκηνή που είναι τοποθετημένη στην είσοδο του Α’ Υπογείου και ώρες 09:30- 11:30.

Από την Επιτροπή Ελέγχου Λοιμώξεων