Δράση “Γνωρίζοντας το Πανεπιστήμιό μου” – Υποδοχή Πρωτοετών

Εκπροσωπούμε την εθελοντική φοιτητική ομάδα Comvos, Cooperation & Motivation of Students που δραστηριοποιείται από το 2012 στο Ελληνικό Πανεπιστήμιο, το οποίο προσπαθεί να αναβαθμίσει μέσω των ποικίλων δράσεών της. Η δράση μας “Γνωρίζοντας το Πανεπιστήμιό μου” – Υποδοχή Πρωτοετών θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 18 Οκτωβρίου 2018, στις 11:00 π.μ. στο Αμφιθέατρο Παναγιωτόπουλος της Πολυτεχνικής Σχολής. Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, οι φοιτητές θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν σχετικά με τρόπους με τους οποίους μπορούν να δραστηριοποιηθούν στα πλαίσια της φοίτησής τους στο πανεπιστήμιο, αλλά και σχετικά με βασικές δομές του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Τμήμα Σπουδών, ΚΗΔ, Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο, Κεντρική Βιβλιοθήκη, Τμήμα Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων, Γραφείο Διασύνδεσης Σπουδών και Σταδιοδρομίας). Η εκδήλωση απευθύνεται στους φοιτητές όλων των τμημάτων του ΑΠΘ. Θα σας παρακαλούσαμε να προωθήσετε την εκδήλωση με οποιονδήποτε δυνατό τρόπο (Ιστοσελίδα τμήματος, μέσα κοινωνικής δικτύωσης, mails προς φοιτητές). Για το σκοπό αυτό, σας επισυνάπτουμε το δελτίο τύπου της εκδήλωσης, την αφίσα, το πρόγραμμα, καθώς και δύο χάρτες που επισημαίνουν στους φοιτητές τον τόπο διεξαγωγής της εκδήλωσης. Ο σύνδεσμος του event στο facebook είναι: https://www.facebook.com/events/321435755333831/ . Για οποιαδήποτε διευκρίνηση, βρισκόμαστε στη διάθεσή σας.