ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ 9ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ “ΑΘΛΗΣΗ, ΚΟΙΝΩΝΙΑ, ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ” ΤΗΣ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ (5.3.2020)

Στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακοίνωση του Κέντρου Ελληνικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Harvard στην Ελλάδα, σχετικά με δυνατότητα δωρεάν συμμετοχής των προπτυχιακών (3ου έτους σπουδών και άνω) και μεταπτυχιακών (2ου και 3ου κύκλου) φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματός σας στο 9ο Διεθνές Συμπόσιο “Άθληση, Κοινωνία και Πολιτισμός” που διοργανώνεται σε συνεργασία με την Διεθνή Ολυμπιακή Ακαδημία.

Το συμπόσιο, με θέμα “Aθλητισμός, Εκπαίδευση και ο Δρόμος για την Ολυμπία”, θα διεξαχθεί 15 με 19 Ιουλίου 2020 στη Washington, DC. Προσφέρεται δωρεάν διαμονή, ημιδιατροφή και αεροπορικά εισιτήρια.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται έως 5 Μαρτίου 2020 (24.00 ΕΕΤ)