Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Α.Π.Θ.

Το Τμήμα Οδοντιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας αποφάσισε τη συμμετοχή του στο Πρόγραμμα «Πρακτική Άσκηση Φοιτητών Α.Π.Θ.» το οποίο θα συγχρηματοδοτηθεί από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο (ΕΚΤ) στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρωπίνου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δία Βίου Μάθηση» για την Προγραμματική Περίοδο 2014 – 2020.

Η Πρακτική Άσκηση στο Τμήμα μας είναι μάθημα επιλογής, με κωδικό 100905 S και αντιστοιχεί σε 4 ECTS. Η Πρακτική Άσκηση έχει διάρκεια 3 μήνες και πραγματοποιείται στο Θ’ και Ι’ εξάμηνο.

Το Πρόγραμμα θα υλοποιηθεί για πρώτη φορά στο εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2015-16. Θα είναι τρίμηνης διάρκειας με έναρξη τον Απρίλιο 2016 και ολοκλήρωση μέχρι τον Σεπτέμβριο 2016. Θα δοθούν 55 θέσεις φοιτητών.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι φοιτητές

που διανύουν το 10ο εξάμηνο φοίτησης.

Οι φοιτητές που ενδιαφέρονται καλούνται να υποβάλλουν σχετική αίτηση, συνοδευόμενη με αναλυτική βαθμολογία στη Γραμματεία του Τμήματος

Από 22 Φεβρουαρίου 2016 μέχρι 1 Μαρτίου 2016.

Περισσότερες πληροφορίες στο επισυναπτόμενο ενημερωτικό σημείωμα του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης.

Από τη Γραμματεία