Προκήρυξη Βραβείου ΙΤΕ 2020 Εξαίρετης Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας 2020

Το IΔPYMA TEXNOΛOΓIAΣ KAI EPEYNAΣ προκηρύσσει, για τριακοστή φορά φέτος, το Bραβείο Β. Ξανθόπουλου Στ. Πνευματικού για Eξαίρετη Πανεπιστημιακή Διδασκαλία.

Tο βραβείο είναι ετήσιο εις μνήμην του Bασίλη Ξανθόπουλου και του Στέφανου Πνευματικού, καθηγητών του Πανεπιστημίου Kρήτης και μελών του ITE, που δολοφονήθηκαν το βράδυ της 27ης Nοεμβρίου 1990 στο Hράκλειο, τη στιγμή που επιτελούσαν από κοινού το διδακτικό λειτούργημα.

Το Βραβείο Εξαίρετης Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας για το έτος 2020 θα δοθεί στον τομέα των Βιοϊατρικών Επιστημών.

υποψήφιοι προτείνονται από πρόσωπο ή πρόσωπα (π.χ. διδάσκοντες ή διδασκομένους) που έχουν γνώση του διδακτικού έργου των προτεινομένων.

Η καταληκτική ημερομηνία υποβολής των προτάσεων είναι η 30 Ιουνίου 2020.

Ο σύνδεσμος της προκήρυξης: https://www.forth.gr/index_main.php?l=g&c=54&i=1

Oι προτάσεις για το 2020 πρέπει να ταχυδρομηθούν έως  30 Ιουνίου 2020, ημέρα Τρίτη,στη διεύθυνση: Γραφείο Προέδρου, Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας (ΙΤΕ), Ν. Πλαστήρα 100, Τ.Θ. 1385, Βασιλικά Βουτών, Τ.Κ. 70013 Ηράκλειο Κρήτης.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι προτάσεις θα πρέπει να σταλούν απαραιτήτως ΚΑΙ ηλεκτρονικά στο ακόλουθο email: kalliroi@admin.forth.gr. Διαφορετικά η πρόταση δεν θα θεωρείται έγκυρη. Oι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ζητούν το κείμενο της προκήρυξης και πληροφορίες από την Γραμματεία του Βραβείου στο email kalliroi@admin.forth.gr, στο τηλέφωνο 2810391509 και στον ιστότοπο:   www.forth.gr.

Καλλιρόη Μαυραντώνη

Υπεύθυνη Βραβείου ΙΤΕ