Προκήρυξη διαγωνισμού για χορήγηση υποτροφίας για εκπόνηση διδακτορικής διατριβής στην Ελλάδα στον κλάδο της Ιατρικής-Βιολογίας

Προκήρυξη διαγωνισμού για τη χορήγηση μίας (1) υποτροφίας στον κλάδο της Ιατρικής-Βιολογίας για εκπόνηση διδακτορικής διατριβής στην Ελλάδα με έναρξη το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024, από τα έσοδα των Γενικών Κληροδοτημάτων υπέρ της Εκπαιδεύσεως.  Δεκτοί στον διαγωνισμό γίνονται Έλληνες υπήκοοι ή υπήκοοι κρατών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης ή υπήκοοι άλλων κρατών ελληνικής καταγωγής, πτυχιούχοι Επιστημών Υγείας και Τμημάτων Βιολογίας ελληνικών Πανεπιστημίων ή ισοτίμων Πανεπιστημίων κρατών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
Επισημαίνουμε ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων, συνοδευόμενων από τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, λήγει στις 9 Μαΐου 2023.