Προσφορά 14 υποτροφιών για το θερινό πρόγραμμα εκμάθησης Σερβικής Γλώσσας από το Πανεπιστήμιο Βελιγραδίου

Στο πλαίσιο της Συμφωνίας Επιστημονικής Συνεργασίας του εν λογω Πανεπιστημίου με το Α.Π.Θ., θα χορηγηθούν δεκατέσσερεις (14) υποτροφίες, σε προπτυχιακούς ή μεταπτυχιακούς φοιτητές των Τμημάτων σας, για την παρακολούθηση θερινών μαθημάτων Σερβικής γλώσσας και Πολιτισμού, από 5 έως 23 Ιουλίου, 2021.

Τα μαθήματα θα γίνουν διαδικτυακά και η υποτροφία αφορά την απαλλαγή διδάκτρων.

Περισσότερες πληροφορίες στο link: http://learnserbian.fil.bg.ac.rs/

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να συμπληρώσουν την συνημμένη αίτηση και να την στείλουν μαζί με απαιτούμενα δικαιολογητικά που αναφέρονται σε αυτήν, στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων: internatrel@auth.gr μέχρι την 9η Ιουνίου 2021.

Σε περίπτωση που ο αριθμός των υποβληθέντων αιτήσεων θα υπερβαίνει τις 14, η Επιτροπή Διεθνών Σχέσεων θα προβεί στην επιλογή των 14 αιτήσεων των πλέον αρίστων φοιτητών και θα ενημερώσει επίσημα το Πανεπιστήμιο του Βελιγραδίου.

Για επιπρόσθετες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων (κ. Σοφία Λογοθέτη-Μανωλιάδου, τηλ.: 2310 995307, καθημερινά 8:30 – 15:30)