ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ: ΝΕΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ – ΝΕΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ

Νέα Προθεσμία για Online αιτήσεις των φοιτητών στο σύστημα της Πρακτικής Άσκησης (εισαγωγή προσωπικών στοιχείων και επιλογή των θέσεων Πρακτικής Άσκησης)

Διαθέσιμες είκοσι (20) θέσεις Πρακτικής Άσκησης για το Τμήμα Οδοντιατρικής.

Διαθέσιμοι νέοι Φορείς Εκπαίδευσης / νέες θέσεις που στο Σύστημα ΑΤΛΑΣ έχουν πιστοποιηθεί

Δικαίωμα επιλογής μέχρι τριών (3) Φορέων Εκπαίδευσης.

Η Πρακτική Άσκηση θα υλοποιηθεί το τρίμηνο ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ – ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ – ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
Σύμβαση Από 1/11/2016 έως 31/1/2017

Οι 5ετείς ΚΑΙ οι επί πτυχίω φοιτητές που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στην Πρακτική Άσκηση θα πρέπει
ΣΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ

7-11 Οκτωβρίου 2016 και έως τις 20:00:
να υποβάλλουν Online αιτήσεις στο σύστημα της Πρακτικής Άσκησης (εισαγωγή προσωπικών στοιχείων και επιλογή των θέσεων Πρακτικής Άσκησης)

12-13 Οκτωβρίου 2016 και έως τις 15:00:
επιλογή φοιτητών και αντιστοίχησή τους στις θέσεις Πρακτικής Άσκησης από τον Επιστημονικά Υπεύθυνο.

ΠΡΟΣΟΧΗ
Οι φοιτητές, προκειμένου να κάνουν την online αίτηση θα πρέπει να έχουν εκδώσει  (αν δεν έχουν ήδη) ατομικό Αριθμό Μητρώου ΙΚΑ.

Οι φοιτητές που θα επιλεγούν, μετά την online αίτησή τους, θα πρέπει να προσκομίσουν ή να αποστείλουν ηλεκτρονικά στο Γραφείο Πρακτικής Άσκησης, τα εξής έντυπα:
– Φωτοτυπία της Βεβαίωση όπου αναγράφεται ο Αριθμό Μητρώου ΙΚΑ
– Φωτοτυπία της σελίδας του βιβλιαρίου ασθενείας όπου φαίνεται ότι είναι ασφαλισμένος/η είτε έμμεσα (σε γονέα), είτε το δικό του/της (άμεσα ασφαλισμένος/η), είτε αυτό της φοιτητικής μέριμνας

Στον παρακάτω σύνδεσμο υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για τους/τις φοιτητές/τριες που θέλουν να συμμετέχουν στο πρόγραμμα της Πρακτικής Άσκησης

Για οποιαδήποτε συμπληρωματική πληροφορία μπορείτε να απευθυνθείτε στο Γραφείο Πρακτικής Άσκησης
Τηλ. 2310997191 (κα Σοφία Προύσαλη)
e-mail:  praktiki@auth.gr

Από τη Γραμματεία