ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΥΚΛΩΝ & ΕΚΜΑΘΗΣΗ ΜΑΝΔΑΡΙΝΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΤΑΪΒΑΝ (30.4.2023)

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχουν αναρτηθεί προκηρύξεις των προγραμμάτων υποτροφιών του Υπουργείου Παιδείας της Δημοκρατίας της Κίνας (Ταϊβάν), ακαδημαϊκού έτους 2023-24, προς Έλληνες/Ελληνίδες, Κύπριους/Κύπριες και Βούλγαρους πολίτες για

Α. ΣΠΟΥΔΕΣ (Taiwan Scholarship): προπτυχιακές, μεταπτυχιακές και διδακτορικές, σε Πανεπιστήμια της Ταϊβάν.

Β. ΕΚΜΑΘΗΣΗ ΜΑΝΔΑΡΙΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ (Huayu Enrichment Scholarship) για 3, 6, 9 ή 12 μήνες, σε αναγνωρισμένο Κέντρο Μανδαρινικής Γλώσσας της Ταϊβάν.

Η αίτηση, με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, στα οποία περιλαμβάνεται είτε αντίγραφο/α αποδεικτικών εγγράφων υποβολής αίτησης εισδοχής σε πανεπιστήμιο της Ταϊβάν (σπουδές) είτε αντίγραφο υποβολής αίτησης σε αναγνωρισμένο Κέντρο Μανδαρινικής Γλώσσας της Ταϊβάν (γλώσσα), υποβάλεται έως τις 30 Απριλίου 2023 στο Γραφείο Αντιπροσώπου της Ταϊπέι στην Ελλάδα.