ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ Υ.Δ. ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ VIADRINA (Frankfurt Oder) -19.4.2020

Στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί πρόσκληση του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Viadrina της Φρανκφούρτης (Oder) σχετικά με πρόγραμμα υποτροφιών έρευνας για Υ.Δ. (Viadrina International Program for Graduates – VIP).

Η υποτροφία χορηγείται για έως 3 μήνες και καταβάλλεται ως αποζημίωση για έξοδα ταξιδιού και διαμονής.

Η αίτηση, με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, στα οποία συμπεριλαμβάνεται επιστολή πρόσκλησης από μέλος διδακτικού προσωπικού του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Viadrina και γραπτή αξιόλογηση από τον/την επόπτη/επόπτρια της Δ.Δ. του οικείου πανεπιστημίου (ΑΠΘ), υποβάλλεται έως τις 19 Απριλίου 2020.

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Viadrina θεραπεύει επιστημονικά αντικείμενα της/των
– Νομικής