Ανακοίνωση Εργ. Ενδοδοντολογίας για έναρξη Η΄εξαμ. 2016

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Γίνεται γνωστό στους φοιτητές του Η΄εξαμ. 2016 ότι η άσκησή τους στο μάθημα της Κλινικής Ενδοδοντίας του Εργαστηρίου Ενδοδοντολογίας θα γίνει σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

Κλινική άσκηση

Έναρξη κλινικής άσκησης εαρινού εξαμήνου από Δευτέρα 16-2-2016 στην κλινική του Εργαστηρίου στο Ισόγειο σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Τμήμα Η1 κάθε Τρίτη 13:00-17:00

Τμήμα Η2 κάθε Παρασκευή 13:00-17:00  Προσοχή έγινε αλλαγή του τμήματος Η2 από

Τετάρτη 8-12 σε Παρασκευή 13:00-17:00

Τμήμα Η3 κάθε Δευτέρα 13:00-17:00

Γίνεται γνωστό ότι η άσκηση των φοιτητών στην κλινική θα γίνεται  αποκλειστικά και μόνο την ημέρα που ορίζει το πρόγραμμα σπουδών και μόνο με τον υπεύθυνο καθηγητή στο οποίο ανήκουν.

Σας υπενθυμίζουμε ότι για την εισαγωγή στην ΚΣΑΑ απαραίτητη προϋπόθεση είναι:

1. Η  ολοκλήρωση 5 ενδοδοντικών θεραπειών οι οποίες θα έχουν παραδοθεί και αξιολογηθεί από τους καθηγητές, με αντίστοιχη απόδοση βαθμολογίας.

2. Η σφραγίδα στο βιβλιάριο σπουδών για την ολοκλήρωση του Δ΄έτους αφού βέβαια προηγηθεί η παράδοση και αξιολόγηση των ιστορικών από τους καθηγητές.

Από το Εργαστήριο