Ανακοίνωση Εργ. Ενδοδοντολογίας για το μάθημα Προκλινική Ενδοδοντία Ι και ΙΙ για Δ΄Εξ. 2016

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Γίνεται γνωστό στους φοιτητές του Δ΄εξαμ. 2016 ότι η άσκησή τους στο μάθημα της Προκλινικής Ενδοδοντίας του Εργαστηρίου Ενδοδοντολογίας θα γίνει σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

1. Φροντιστηριακή  άσκηση

Τμήμα Δ1 κάθε Τρίτη και ώρα 8-9 στον χώρο του Εργαστηρίου Ενδοδοντολογίας  του 2ου ορόφου

Τμήμα Δ2 κάθε Τετάρτη και ώρα 15-16 στον χώρο του Εργαστηρίου Ενδοδοντολογίας  του 2ου ορόφου

Τμήμα Δ3 κάθε Τετάρτη και ώρα 11-12 στον χώρο του Εργαστηρίου   Ενδοδοντολογίας του 2ου ορόφου

Έναρξη φροντιστηριακής άσκησης Τρίτη 16 Φεβρουαρίου 2016

2. Εργαστηριακή άσκηση

Η άσκηση όλων των τμημάτων με τη μορφή εργαστηρίων στον χώρο του Εργαστηρίου Ενδοδοντολογίας του 2ου ορόφου θα γίνει σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Τμήμα Δ1 κάθε Τρίτη  ώρα 9-11

Τμήμα Δ2 κάθε Πέμπτη  ώρα 8-10

Τμήμα Δ3 κάθε Τρίτη ώρα 13-15

Τόσο η φροντιστηριακή όσο και η εργαστηριακή άσκηση είναι υποχρεωτική.

Για της ανάγκες της εργαστηριακής άσκησης απαιτούνται 7  φυσικά δόντια πλήρως διαπλασμένα.

• 3 πρόσθια άνω και κάτω γνάθου
  • 2 προγόμφιοι 1 άνω και 1 κάτω γνάθου