Δήλωση εξέτασης μαθήματος Φυσιολογία ΣΓΣ.-Σύγκλειση 10 02 05 C / 10 03 08 C

Συμπληρώστε την φόρμα που ακολουθεί προκειμένου να δηλώσετε  συμμετοχή στην εξεταστική του ΙΟΥΝΙΟΥ 2021.
ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΗΛΩΣΕΩΝ : ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ 2021

Υπενθυμίζουμε για τους φοιτητές παλαιοτέρων ετών, ότι η εξεταστέα ύλη του μαθήματος “Φυσιολογία ΣΓΣ – Σύγκλειση” προέρχεται από τα παρακάτω διδακτικά συγγράμματα.

1)Β. Δρούκας. Λειτουργία και Δυσλειτουργία του Στοματογναθικού συστήματος.    3η έκδοση, Επιστημονικές εκδόσεις Παρισιάνου, Αθήνα 2008;

Κεφάλαια 1 μέχρι και 6: σελ. 1-113

2) Α. Χατζηκυριάκος. Στοιχεία κλινικής φυσιολογίας του στοματογναθικού συστήματος και η τεχνική της λειτουργικής διαμόρφωσης των οδοντικών φραγμών. Οδηγός για την εργαστηριακή άσκηση των φοιτητών. Τμήμα εκδόσεων Α.Π.Θ. 2009-10; σελ. 1-85.

Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν διαδικτυακά με ερωτήσεις – απαντήσεις πολλαπλών επιλογών.

Θα προηγηθεί διαδικασία ταυτοποίησης.