Για ραντεβού ασθενών καλέστε 2310 999 498 ώρες 9.00 πμ -12.00 μμ

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ Β’ & Γ΄ ΚΥΚΛΟΥ, ΑΚ. ΕΤΟΥΣ 2023-24

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχουν αναρτηθεί προκηρύξεις χορήγησης υποτροφιών, χωρίς διαγωνισμό, για μεταπτυχιακές σπουδές Β’ και Γ΄κύκλου, στο εσωτερικό και το εξωτερικό, ακαδημαϊκού έτους 2023-24, από τα έσοδα κληροδοτημάτων της αμέσου διαχείρισης του Υπουργείου Εθνικής Οικονομίας & Οικονομικών.

Οι υποτροφίες αφορούν Έλληνες και Ελληνίδες, τη ιθαγένεια ή τη καταγωγή, ηλικίας έως 36 ετών, πτυχιούχους/-ες ελληνικού ΑΕΙ, με βαθμό πτυχίου τουλάχιστον Λίαν Καλώς, οι οποίοι/-ες είναι εγγεγραμμένοι/-ες και φοιτούν σε ΑΕΙ της Ελλάδας ή του εξωτερικού, αναλόγως της προκήρυξης, κατά το ακαδημαϊκό έτος για το οποίο χορηγείται η υποτροφία  (2023-2024).

Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά, από τις 23 Σεπτεμβρίου έως και τη 1 Νοεμβρίου 2024, μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης, με τους κωδικούς που έχουν πιστοποιημένοι χρήστες του Taxisnet.

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ Β’ & Γ΄ ΚΥΚΛΟΥ, ΑΚ. ΕΤΟΥΣ 2023-24

Χορήγηση υποτροφιών κινητικότητας σε Έλληνες υποψηφίους διδάκτορες Ελληνικών Α.Ε.Ι. από το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών σε συνεργασία με το Ίδρυμα Fulbright

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΡΩΓΗΣ ΑΠΟΡΩΝ ΜΕΣΣΗΝΙΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ, ΑΚ. ΕΤΟΥΣ 2024-25 (4 & 5/10/2024)