Έξι (6) υποτροφίες από το Harvard University’s Center for Hellenic Studies των ΗΠΑ, σε άριστους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές, καθώς και υποψήφιους διδάκτορες του Α.Π.Θ. για συμμετοχή σε Διεθνές Συμπόσιο

Στην ιστοσελίδα του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων (http://international-relations.auth.gr/el/node/2063) έχει αναρτηθεί ανακοίνωση από το Harvard University’s Center for Hellenic Studies των ΗΠΑ, με το οποίο το ΑΠΘ έχει υπογράψει Μνημόνιο Συνεργασίας.

Αφορά προσφορά έξι (6) υποτροφιών σε άριστους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές, καθώς και υποψήφιους διδάκτορες Ελληνικών και Κυπριακών Πανεπιστημίων  για τη συμμετοχή τους  9ο Διεθνές Συμπόσιο Επιστημόνων με θέμα “Αθλητισμός, Εκπαίδευση και ο δρόμος προς την Ολυμπία” στο εν λόγω Πανεπιστήμιο, στο διάστημα από 15 ως 19 Ιουνίου 2020.

Η υποτροφία καλύπτει: τα αεροπορικά εισιτήρια, τη διαμονή (σε δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια) και γεύμα στις εγκαταστάσεις της CHS Ουάσινγκτον.

Πληροφορίες: Δήμητρα Μεντεκίδου, τηλ.: 2310 991605, e-mail: internat-rel@auth.gr