ΘΕΡΙΝΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΟ/ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΠΘ

Αγαπητές/-οί συνάδελφοι,

Επειδή αυτή την εποχή γινόμαστε αποδέκτες ερωτημάτων από φοιτητές/-ριες του ΑΠΘ, όσο και από αλλοδαπούς-ές, σχετικά με τη διεξαγωγή θερινών σχολείων στο Πανεπιστήμιό μας (ή/και σε συνεργασία με αυτό), λαμβάνουμε την πρωτοβουλία να σας παρακαλέσουμε -και εφόσον το επιθυμείτε- να μας αποστείλετε τυχόν σχετικές πληροφορίες που διαθέτετε από τους Τομείς, Εργαστήρια, Κέντρα κ.λπ. του Τμήματός σας.

Οι πληροφορίες αυτές αφορούν το Τμήμα Σπουδών και μπορούν να αξιοποιηθούν, εφόσον πρόκειται για θερινά σχολεία που

– είναι ανοιχτά και σε ένα ευρύτερο κοινό (πλην των φοιτητών/-ριων του Τμήματός σας)
– διεξάγονται και σε άλλη/άλλες γλώσσες (για ένα διεθνές κοινό)
– υπάρχει ανακοίνωση/δικτυακός σύνδεσμος με όλες τις απαραίτητες λεπτομέρειες (πρόγραμμα, ημερομηνίες, αιτήσεις, στοιχεία επικοινωνίας κ.λπ.)

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων,

Ιωάννα Κορπίδου
Τμήμα Σπουδών ΑΠΘ