30th Annual Short Course Advances in Tissue Engineering, Πανεπιστήμιο Rice, Τέξας, Η.Π.Α.

Αγαπητές και αγαπητοί μου συνάδελφοι,
με ιδιαίτερη χαρά σας ενημερώνω οτι 9-12 Αυγούστου 2023 θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά το επετειακό  30ο Annual Short Course “Advances in Tissue Engineering”, από το Πανεπιστήμιο Rice του Τέξας των Η.Π.Α. (http://tissue.rice.edu). Όπως χαρακτηριστικά περιγράφεται “The course will survey the latest knowledge and technologies in the world of patient-specific therapeutics, from cellular treatments to 3D printing and biofabrication of complex tissue”.
Το σημαντικό αυτό επιστημονικό γεγονός, αναλυτικά στοιχεία του οποίου μπορεί κάποιος να αναζητήσει από τον σύνδεσμο που έχει επισυναφθεί, οργανώνεται και συντονίζεται από τον Καθηγητή Αντώνιο Μίκο, που από τον Σεπτέμβριο του 2019, με πρόταση του Εργαστηρίου Προσθετικής, έχει αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας του Πανεπιστημίου μας.

Στα πλαίσια αυτής της αγαστής συνεργασίας, δίδεται η εξαιρετική δυνατότητα στους συναδέλφους του Τμήματός μας καθώς και τους συνεργαζόμενους στις ερευνητικές τους ομάδες επιστήμονες να το παρακολουθήσουν ΔΩΡΕΑΝ. Για να πραγματοποιηθεί η σχετική ειδικού καθεστώτος αυτή εγγραφή (Complimentary Registration) και στη συνέχεια για να αποσταλούν από την γραμματεία του Πανεπ. Reis στον καθένα οι τεχνικές λεπτομέρειες σύνδεσης για την παρακολούθηση, είναι απαραίτητο να επικοινωνήσετε ηλεκτρονικά μαζί μου (Καθ. Πέτρο Κοΐδη, pkoidis@dent.auth.gr) για να συμπεριληφθείτε στην ομαδική Δήλωση Συμμετοχής, γνωστοποιώντας ταυτόχρονα και το email επικοινωνίας που επιθυμείτε να διαβιβαστεί. Η επικοινωνία και δήλωση συμμετοχής σας θα πρέπει να γίνει το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 28 Ιουνίου 2023.
Αν και η περίοδος διοργάνωσης είναι μέσα στις καλοκαιρινές διακοπές ευελπιστώ οτι θα υπάρξει ένας ικανός αριθμός συναδέλφων που θα επωφεληθεί από αυτήν την σημαντική επιστημονική εκδήλωση.
Καλή συνέχεια,
Πέτρος Κοΐδης, Καθηγητης