ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΚΛΙΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ

Σας ενημερώνουμε ότι μετά από απόφαση της Συνέλευσης του Τμήματος στη συνεδρίασή της αριθμ. 465/9-9-2021 η έναρξη των Κλινικών και Εργαστηρίων προγραμματίζεται για την Δευτέρα 20-9-2021 και σύμφωνα με τις επιμέρους ανακοινώσεις των Εργαστηρίων που θα αναρτηθούν τις επόμενες ημέρες.

Για την ασφαλή λειτουργία των Κλινικών και Εργαστηρίων θα πρέπει να τηρούνται τα απαιτούμενα μέτρα προστασίας από τον κίνδυνο της περαιτέρω διασποράς από τον COVID-19 όπως περιγράφονται στις πρόσφατες ΚΥΑ.

Οι φοιτητές, το προσωπικό και οι ασθενείς που θα εισέρχονται στη Σχολή θα πρέπει να επιδεικνύουν στην Είσοδο Πιστοποιητικό Εμβολιασμού ή Πιστοποιητικό Νόσησης το τελευταίο εξάμηνο ή Βεβαίωση Αρνητικού Rapid Test (Selftest μόνο για παιδιά ασθενείς).

Από τη Γραμματεία