ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΤΩΣΗ ΤΩΝ ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΩΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΣΑΑ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Για την περάτωση ενός τελειόφοιτου φοιτητή της κλινικής ΚΣΑΑ, η Γενική Συνέλευση Τμήματος στη σημερινή συνεδρίασή της 455/24-3-2021 αποφασίζει ότι:

1.  Οι 5ετείς φοιτητές θα πρέπει να ολοκληρώσουν τουλάχιστον ένα περιστατικό στην κλινική ΚΣΑΑ.

2. Οι φοιτητές παλαιοτέρων ετών εφόσον έχουν ξεκινήσει ένα περιστατικό ΚΣΑΑ, ασχέτως εάν το περιστατικό έχει ολοκληρωθεί, θα θεωρείται ότι έχουν περατώσει επιτυχώς εφόσον έχουν ολοκληρώσει τα απαιτούμενα κάθε εργαστηρίου.

3. Εφόσον δεν έχουν ξεκινήσει περιστατικό ΚΣΑΑ αλλά έχουν ολοκληρώσει τα απαιτούμενα του κάθε εργαστηρίου, τότε θα πρέπει να παρακολουθήσουν κλινικό σεμινάριο που θα οργανωθεί από τα εμπλεκόμενα εργαστήρια και στη συνέχεια θα κληθούν να αξιολογηθούν πάνω το σχεδιασμό ενός περιστατικού.

Από τη Γραμματεία