ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ (ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ 21/2) Bootcamp #Her_Research 2023: Δωρεάν Σεμινάριο Ενδυνάμωσης Γυναικών Ερευνητριών

Στα πλαίσια της δράσης Her_Research, που υλοποιεί ο Σύνδεσμος Γυναικών Επιχειρηματιών Ελλάδος με στόχο να ενισχύσει τις γυναίκες που απασχολούνται στον τομέα της έρευνας, σας προσκαλούμε στο δια ζώσης σεμινάριο με θέμα:   “Εύρεση Ερευνητικών Πόρων”

Θα ακολουθήσει group mentoring σε όλους του συμμετέχοντες.

Το σεμινάριο θα υλοποιηθεί Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 17:00 – 21:00 μ.μ στο  Betsson Hub

(Γ. Ανδρέου 56 (Mylos Area) , Θεσσαλονίκη, 54627)

Για να δηλώσετε συμμετοχή, συμπληρώστε τη Φόρμα Συμμετοχής<https://forms.office.com/e/FKjuGjMgRk>

Η εκδήλωση πραγματοποιείται με την υποστήριξη του Συνδέσμου Επιχειρηματιών Γυναικών Ελλάδος – Σ.Ε.Γ.Ε. & του Betsson Foundation Greece.

Σας περιμένουμε!

Η διεξαγωγή εξειδικευμένου σεμιναρίου (bootcamp) με θέμα “Εύρεση Ερευνητικών Πόρων”, απευθύνεται σε γυναίκες ερευνήτριες που δεν έχουν ακόμη εισέλθει στον χώρο του επιχειρείν και η δραστηριότητά τους δεν είναι ήδη υποστηριζόμενη από άλλες επίσημες δράσεις. Η συμμετοχή είναι δωρεάν.

Στόχος της δράσης #Her_Research μέσω του bootcamp είναι η ενδυνάμωση των γυναικών ερευνητριών σε θέματα τεχνογνωσίας, η πρόσβαση τους στη χρηματοδότηση, η ανταλλαγή χρήσιμων πληροφοριών και εμπειριών, καθώς και η διευκόλυνση της δικτύωσής τους στον επιχειρηματικό κόσμο.

Από τις ομάδες που θα δημιουργηθούν από την 1η ημέρα διεξαγωγής του bootcamp (Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2023, 17:00 – 21:00 μ.μ, Betsson Hub, Γ. Ανδρέου 56/Mylos Area) και έπειτα από αξιολόγηση της Επιστημονικής Επιτροπής,
– 3 ομάδες θα λάβουν δωρεάν υποστήριξη με συγγραφή ερευνητικών προτάσεων για το Horizon Europe ή το αντίστοιχο ερευνητικό πρόγραμμα, από εξειδικευμένη ομάδα τεχνικών συμβούλων
– 5 ομάδες θα  λάβουν δωρεάν ένα πλήρες εκπαιδευτικό και συμβουλευτικό πακέτο 5 ωρών από εξειδικευμένη αμάδα τεχνικών συμβούλων.

Οι ενδιαφερόμενες μπορούν να αναζητήσουν εδώ περισσότερες πληροφορίες και εδώ την αίτηση συμμετοχής

Σύνδεσμος Επιχειρηματιών Γυναικών Ελλάδος – Σ.Ε.Γ.Ε.

Ολ. Διαμαντή 14, Θεσσαλονίκη, 54626 Ελλάδα

Tel: +30 2310 224440 / Fax: +30 2310 224475