ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ (ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ 21/2) Bootcamp #Her_Research 2023: Δωρεάν Σεμινάριο Ενδυνάμωσης Γυναικών Ερευνητριών

Μήνυμα του Συνδέσμου Γυναικών Επιχειρηματιών Ελλάδας (ΣΕΓΕ), σχετικά με τη διεξαγωγή εξειδικευμένου σεμιναρίου (bootcamp) με θέμα “Εύρεση Ερευνητικών Πόρων”, που απευθύνεται σε γυναίκες ερευνήτριες που δεν έχουν ακόμη εισέλθει στον χώρο του επιχειρείν και η δραστηριότητά τους δεν είναι ήδη υποστηριζόμενη από άλλες επίσημες δράσεις. Η συμμετοχή είναι δωρεάν.

Στόχος της δράσης #Her_Research μέσω του bootcamp είναι η ενδυνάμωση των γυναικών ερευνητριών σε θέματα τεχνογνωσίας, η πρόσβαση τους στη χρηματοδότηση, η ανταλλαγή χρήσιμων πληροφοριών και εμπειριών, καθώς και η διευκόλυνση της δικτύωσής τους στον επιχειρηματικό κόσμο.

Από τις ομάδες που θα δημιουργηθούν από την 1η ημέρα διεξαγωγής του bootcamp (Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2023, 17:00 – 21:00 μ.μ, Betsson Hub, Γ. Ανδρέου 56/Mylos Area) και έπειτα από αξιολόγηση της Επιστημονικής Επιτροπής,
– 3 ομάδες θα λάβουν δωρεάν υποστήριξη με συγγραφή ερευνητικών προτάσεων για το Horizon Europe ή το αντίστοιχο ερευνητικό πρόγραμμα, από εξειδικευμένη ομάδα τεχνικών συμβούλων
– 5 ομάδες θα  λάβουν δωρεάν ένα πλήρες εκπαιδευτικό και συμβουλευτικό πακέτο 5 ωρών από εξειδικευμένη αμάδα τεχνικών συμβούλων.

Οι ενδιαφερόμενες μπορούν να αναζητήσουν εδώ περισσότερες πληροφορίες και εδώ την αίτηση συμμετοχής

—————————————————————————————–

Στα πλαίσια της δράσης Her_Research, που υλοποιεί ο Σύνδεσμος Γυναικών Επιχειρηματιών Ελλάδος με στόχο να ενισχύσει τις γυναίκες που απασχολούνται στον τομέα της έρευνας, σας προσκαλούμε στο δια ζώσης σεμινάριο με θέμα:   “Εύρεση Ερευνητικών Πόρων”

Θα ακολουθήσει group mentoring σε όλους του συμμετέχοντες.

Το σεμινάριο θα υλοποιηθεί Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2023 και ώρα 17:00 – 21:00 μ.μ στο  Betsson Hub

(Γ. Ανδρέου 56 (Mylos Area) , Θεσσαλονίκη, 54627)

Για να δηλώσετε συμμετοχή, συμπληρώστε τη Φόρμα Συμμετοχής<https://forms.office.com/e/FKjuGjMgRk>

Η εκδήλωση πραγματοποιείται με την υποστήριξη του Συνδέσμου Επιχειρηματιών Γυναικών Ελλάδος – Σ.Ε.Γ.Ε. & του Betsson Foundation Greece.

Σας περιμένουμε!