Kλινικές του Ε έτους ΚΣΑΑ

Οι κλινικές του Ε έτους ΚΣΑΑ θα ξεκινήσουν Δευτέρα 14/3/2022 σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα που έχει αναρτηθεί την ιστοσελίδα του τμήματος (τμήματα Ι1 και Ι2).

Οι φοιτητές του Ι1 των οποίων τα περιστατικά εξετάστηκαν ως προς την καταλληλότητά τους (στις 28/2 ή 1/3) θα προσέλθουν τη Δευτέρα 14/3/2022 στην κλινική της Οδοντικής Χειρουργικής (ισόγειο δεξιά) με τους ασθενείς τους και τους βοηθούς τους. Ως βοηθούς τους οι φοιτητές μπορούν να επιλέξουν φοιτητές του ΙΔΊΟΥ τμήματος (δηλ. Ι1) που δεν έχουν ακόμη δικό τους περιστατικό.

Οι φοιτητές του Ι2 των οποίων τα περιστατικά εξετάστηκαν ως προς την καταλληλότητά τους (στις 28/2 ή 1/3) θα προσέλθουν τη Τρίτη 15/3/2022 στην κλινική της Οδοντικής Χειρουργικής (ισόγειο δεξιά) με τους ασθενείς τους και τους βοηθούς τους. Ως βοηθούς τους οι φοιτητές μπορούν να επιλέξουν φοιτητές του ΙΔΊΟΥ τμήματος (δηλ. Ι2) που δεν έχουν ακόμη δικό τους περιστατικό.

Η επόμενη αρχική εξέταση περιστατικών ΚΣΑΑ ως προς την καταλληλότητά τους για τους φοιτητές του Ι εξαμήνου θα γίνει στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Απριλίου σε ημερομηνία που θα γνωστοποιηθεί εγκαίρως.