Μαθήματα ελληνικής γλώσσας των αλλοδαπών φοιτητών-ητριών του Α.Π.Θ. για το χειμερινό εξάμηνο 2021-2022

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Τα μαθήματα της ελληνικής ως δεύτερης/ ξένης γλώσσας των αλλοδαπών φοιτητών-τριών των Σχολών/Τμημάτων του Α.Π.Θ. αρχίζουν στις 11/10/2021 σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

Α΄ ΕΞΑΜΗΝΟ: (Επιλέγουν οι φοιτητές ένα από τα δύο Τμήματα):
1ο Τμήμα : Δευτέρα 15:00-17:30, πλατφόρμα skype (θα σταλούν οδηγίες από τη διδάσκουσα)
2ο Τμήμα : Τετάρτη 15:00-17:30, πλατφόρμα skype (θα σταλούν οδηγίες από τη διδάσκουσα)
Διδάσκουσα: κ. Γεωργία Γαβριηλίδου, ΕΕΠ (ggavriil@smg.auth.gr )
Το μάθημα θα αρχίσει διαδικτυακά και οι διά ζώσης συναντήσεις ή/και μαθήματα θα πραγματοποιηθούν σε αίθουσα του ΣΝΕΓ κατόπιν έγκαιρης ενημέρωσης από τη διδάσκουσα.

Γ΄ ΕΞΑΜΗΝΟ: Πέμπτη 09:00-11:30, πλατφόρμα zoom.us (θα σταλούν οδηγίες από τη διδάσκουσα)
Διδάσκουσα: κ. Μαρίνα Κοκκινίδου, ΕΕΠ (mkokkin@smg.auth.gr )

Ε΄ ΕΞΑΜΗΝΟ*: Πέμπτη 12:45-15:00, πλατφόρμα zoom (θα σταλούν οδηγίες από τη διδάσκουσα)
Διδάσκουσα: κ. Χριστίνα Τακούδα, ΕΕΠ (christak@smg.auth.gr)
*Η αξιολόγηση του μαθήματος θα γίνεται με πρόοδο κα εργασία (όχι τελική εξέταση).

Εγγραφές: Οι φοιτητές θα πρέπει να εγγραφούν ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα ΣΝΕΓ (link: Αλλοδαποί φοιτητές ΑΠΘ) https://smg.web.auth.gr/may2019b/allodapoi-foitites-apth/

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Τηλ: 2310 997572 Fax: 2310 99 7573
e-mail: idouliak@smg.auth.gr
Θεσσαλονίκη, 6/10/2021
Ιστοσελίδα: http://www.smg.auth.gr
Κτήριο : παλαιό Φιλοσοφικής Σχολής

Σύμφωνα με το Π.Δ. 1051/77 όλοι οι αλλοδαποί φοιτητές-ήτριες των Τμημάτων του Α.Π.Θ. παρακολουθούν και διδάσκονται την ελληνική γλώσσα ως ξένη στο ΣΝΕΓ σύμφωνα με τα ισχύοντα στο Πρόγραμμα Σπουδών του κάθε Τμήματος για τη διδασκαλία της ξένης γλώσσας.