Β’ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

Αγαπητοί φοιτητές /φοιτήτριες,

Καλείσθε σε εθελοντική αιμοδοσία στη μνήμη της Αναστασίας Αδαμίδη και των υπολοίπων φοιτητών και φοιτητριών–μελών της πανεπιστημιακής μας οικογένειας.

ΗΔΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΑΣ!!!

Μετά από συνεννόηση με το ΤΜΗΜΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ ΑΧΕΠΑ, αποφασίσθηκε ότι η καταλληλότερη χρονική περίοδος για την αιμοδοσία μας είναι η εβδομάδα πρίν τις διακοπές του Πάσχα (Σάββατο 1/4 έως και Κυριακή 9/4).

Οι ώρες αιμοδοσίας είναι οι παρακάτω: Kαθημερινές 8.30-13.30 και 17.30-19.30, Σάββατο και Κυριακή 9-12.30.

ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΣΘΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ dimisak@dent.auth.gr ή mkokokoti@dent.auth.gr ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΕΙΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΕ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ (π.χ. Τρίτη 4/4 17.30-19.30).

Αν κάποιος έχει νοσήσει από COVID 19 θα πρέπει να έχει παρέλθει διάστημα ενός μηνός από τα τελευταία συμπτώματα και όσον αφορά το εμβόλιο COVID 19 όποιος έχει εμβολιασθεί και δεν παρουσίασε κανένα σύμπτωμα μπορεί να αιμοδοτήσει μετά από 48 ώρες.

Η Επιτροπή Ελέγχου Λοιμώξεων του Τμήματος Οδοντιατρικής