ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΑΚ. ΕΤΩΝ 2020-21 & 2021-22 (18.8.2024)

Στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί ανακοίνωση σχετικά με ανάδειξη υποτρόφων με επιλογή, για σπουδές δεύτερου (μεταπτυχιακές) και τρίτου (διδακτορικές) κύκλου σε Πανεπιστήμια του εξωτερικού, ακ. ετών 2020-21 και 2021-22, από τα έσοδα του κληροδοτήματος ΠΑΝ. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ

Δικαίωμα αίτησης έχουν Έλληνες και Ελληνίδες, τη ιθαγένεια ή τη καταγωγή, με καταγωγή από την Πελοπόννησο, ηλικίας έως 36 ετών, κάτοχοι πτυχίου ελληνικού ΑΕΙ με βαθμό τουλάχιστον “Λίαν Καλώς”, προτιμώμενων των πτυχιούχων Γεωργικών & Κτηνιατρικών Σχολών.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά έως και τις 18 Αυγούστου 2023, στην ιστοσελίδα της Γενικής Γραμματείας Δημόσιας Περιουσίας (Ψ.Υ.ΔΗ.ΠΕ.Ε.Κ.) με τους κωδικούς που έχουν πιστοποιημένοι χρήστες του Taxisnet.