ΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ & 5 ΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ- ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΟΔΟΝΤΟΦΑΤΝΙΑΚΗΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από τη Δευτέρα 20/07/2021 ξεκινάει η λειτουργία της προπτυχιακής κλινικής του Εργαστηρίου Οδοντοφατνιακής Χειρουργικής, Χειρουργικής Εμφυτευματολογίας και Ακτινολογίας.

Οι επί πτυχίω και οι 5ετείς φοιτητές που επιθυμούν να ολοκληρώσουν τις απαιτούμενες, για τη λήψη πτυχίου,  εξαγωγές θα πρέπει να επικοινωνούν με την εργαλειδότρια της κλινικής κ.Χατζηθεοδωρίδου Μένια (τηλ.επικοινωνίας 2310 999458), ώστε να κλείνουν ραντεβού.

Η κλινική, μέχρι την έναρξη του χειμερινού εξαμήνου θα λειτουργεί καθημερινά από Δευτέρα μέχρι και Παρασκευή και ώρες 08.30 πμ – 12.30 μμ.

Για την ασφαλή λειτουργία των Κλινικών και Εργαστηρίων θα πρέπει να τηρούνται τα απαιτούμενα μέτρα προστασίας από τον κίνδυνο της περαιτέρω διασποράς από τον COVID-19 όπως περιγράφονται στις πρόσφατες ΚΥΑ.

Οι φοιτητές και οι ασθενείς που θα εισέρχονται στη Σχολή θα πρέπει να επιδεικνύουν στην Είσοδο Πιστοποιητικό Εμβολιασμού ή Πιστοποιητικό Νόσησης το τελευταίο εξάμηνο ή Βεβαίωση Αρνητικού Rapid Test (Self-test μόνο για παιδιά ασθενείς).