ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΟΔΟΝΤΙΚΗΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ – Προκήρυξη ενδιαφέροντος συμμετοχής στον ετήσιο διαγωνισμό Julles Allemand Trophy

Το εργαστήριο Οδοντικής Χειρουργικής ανακοινώνει την έναρξη εργασιών για την ανάδειξη του νικητή που θα εκπροσωπήσει τη χώρα στον Πανευρωπαϊκό Διαγωνισμό Julles Allemand Trophy που θα πραγματοποιηθεί στο Chieti της Ιταλίας στις 19-20 Σεπτεμβρίου 2022 και αφορά τους φοιτητές του 5ου έτους φοίτησης.

Ο διαγωνισμός αφορά την αναπαραγωγή με ρητίνες των οπτικών και ανατομικών χαρακτηριστικών με διαστρωματική τεχνική. Η συμμετοχή στο τελικό διαγωνιστικό κομμάτι απαιτεί την παρακολούθηση των θεωρητικών και εργαστηριακών μαθημάτων που θα διοργανωθούν ειδικά στο αντικείμενο. Τα θεωρητικά μαθήματα θα πραγματοποιηθούν τον Μάρτιο του 2022 μέσω Zoom ενώ η πρακτική εξάσκηση και το διαγωνιστικό κομμάτι θα λάβει χώρα τον Απρίλιο του 2022.

Ο νικητής του Ευρωπαϊκού διαγωνισμού (2 πρώτοι) κερδίζει 3μηνη υποτροφία στο Πανεπιστήμιο του Chieti, στην ομάδα του καθηγητή Camillo D Archangelo.

Καταληκτική ημερομηνία δήλωσης ενδιαφέροντος ορίζεται η 20η Ιανουαρίου 2022. Πέραν αυτής δεν υπάρχει δυνατότητα ενσωμάτωσης στο διαγωνισμό.

Δηλώσεις συμμετοχής στη γραμματεία στα 2310999618 και ealiakou@dent.auth.gr