ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΟΔΟΝΤΙΚΗΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ – Πρόσκληση ενδιαφέροντος για συμμετοχή σε έρευνα

Καλούνται όσοι προπτυχιακοί φοιτητές επιθυμούν να συμμετέχουν σε κλινική έρευνα σκευάσματος λεύκανσης που διατίθεται στο εμπόριο (Έna White 2.0) στα πλαίσια διπλωματικής εργασίας.

Οι συμμετέχοντες θα παραλάβουν το σκεύασμα και λεπτομερείς οδηγίες χρήσης και πληροφορίες. Θα καταγραφεί το χρώμα σε τρία χρονικά σημεία, στην έναρξη της διαδικασίας, στο πέρας αυτής και 2 εβδομάδες μετά το πέρας.

Η διαδικασία είναι απολύτως ασφαλής και αδειοδοτημένη από την επιτροπή δεοντολογίας.

Ο αριθμός των συμμετεχόντων μπορεί να ανέρχεται σε 20 (10 σε ομάδα ελέγχου και 10 στο πειραματικό γκρουπ) και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας δήλωσης.

Δηλώσεις και πληροφορίες στο kourosp@dent.auth.gr