ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ – ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2022

Παρακάτω θα βρείτε συνημμένο έγγραφο με την ανακοίνωση για τις εξετάσεις της Παιδοδοντιατρικής.

Σας ενημερώνουμε ότι οι εξετάσεις των μαθημάτων Παιδοδοντιατρική Ι και ΙΙ θα πραγματοποιηθούν γραπτά, δια ζώσης, με όλα τα υγειονομικά μέτρα προστασίας, ημέρα Παρασκευή 28 Ιανουαρίου 2022 και ώρες 13.00-17.00.

Ανάλογα με το πλήθος των φοιτητών που θα δηλώσουν το μάθημα “Παιδοδοντιατρική Ι”, ενδέχεται να δημιουργηθούν δύο τμήματα (ώρες 13.00-15.00 και 15.00-17.00).

Η ακριβής ώρα και η αίθουσα που θα εξεταστείτε, λόγω της αραίωσης που πρέπει να υπάρχει εξαιτίας του ιού covid-19, θα ανακοινωθεί 2 ημέρες πριν την εξέταση (26 Ιανουαρίου).

Για την είσοδό σας στη σχολή και την ασφαλή συμμετοχή σας στις εξετάσεις ισχύουν τα έως τώρα προβλεπόμενα μέτρα (πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης ή PCR 72 ωρών ή rapid 48 ωρών).

Τα θέματα των εξετάσεων θα είναι ερωτήσεις ανάπτυξης και ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών.

Για τους φοιτητές που δεν θα μπορέσουν να συμμετέχουν στις εξετάσεις λόγω νόσησης, θα πραγματοποιηθούν συμπληρωματικές εξετάσεις σε ημερομηνία και ώρα που θα ανακοινωθεί. Οι φοιτητές αυτοί θα πρέπει μέχρι τις 30/01 να έχουν αποστείλει με mail στην γραμματεία Παιδοδοντιατρικής θετικό αποτέλεσμα PCR ή rapid το οποίο θα έχει πραγματοποιηθεί μέχρι και 5 μέρες πριν την ημερομηνία της εξέτασης (από 23/01 έως 28/01). Σε περίπτωση που κάποιος νοσήσει νωρίτερα και έχει ακόμα συμπτώματα και η καραντίνα του παραταθεί πέρα των 5 ημερών, θα πρέπει να μας ενημερώσει εγκαίρως και θα συμμετέχει στην συμπληρωματική εξέταση.

Για την συμμετοχή σας στις εξετάσεις θα πρέπει υποχρεωτικά να έχετε υποβάλλει δήλωση στην πλατφόρμα edupass ( https://edupass.gov.gr ).

Διευκρίνιση: Όσοι επί πτυχίω φοιτητές θέλουν να δηλώσουν και τα 2 μαθήματα, θα εισέλθουν στην φόρμα 2 φορές και θα δηλώσουν το κάθε μάθημα ξεχωριστά.